İade & Değişim Koşulları

 

Aldığınız her ürün Pelinsu Kozmetik garantisi altındadır.

 

www.pelara.com.tr üzerinden aldığınız bir ürünün iade veya değişim şartları için aşağıdaki adımları izleyiniz.

 

1.İade/değişim yapmak istediğinizde önce mutlaka  444 4 557  numarasından bizi arayarak iade/değişim nedeninizi belirtiniz.Yetkili kişinin vereceği onay doğrultusunda aşağıda yazan adımları izleyebilirsiniz.

 

2.Gönderi sırasında ürünün hasar görmemesi için dikkatlice paketleyiniz.

 

3.Ürünlerinizi kargo ücreti size ait olacak şekilde tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Aynı şekilde değişim istiyorsanız kargo ücreti tarafınıza ait olacak şekilde size gönderilecektir.

 

Web sitemizden almış olduğunuz ürünü kullanmadan, tahrip etmeden/bozmadan, teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra yetkili kişiler tarafından incelenir. İade veya değişim onayı verildikten sonra işleme alınır. Bu belirtilen onay süresi ise; ürün firmaya ulaştığı andan itibaren yedi (7) iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Değişim süresi de 7 iş günüdür.

 

Üründe herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve bunun gibi durumlarının tespit edildiği ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmediği durumlarda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

İade işlemi onaylandığında tarafımızdan sadece ürünün iadesi yapılır.

 

Kredi kartı iadeleri 5 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı ekstre döneminde hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

Havale ödemesi ile sipariş vermiş iseniz havale yolu ile ürün iadeniz tarafımızdan sağlanacaktır.

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim almadan önce kargo firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Tutanak tutturmamanız durumunda, ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

 

Ücretsiz Kargo Kullanım Koşulları

 

- 50 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

- Havale ve Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde geçerlidir.